Pomoc hráčkám z Ukrajiny

Házenkářský klub DHC Sokol Poruba pomáhá, jak jen to jde.

Ihned, když začalo být jasné, že Ukrajina a její obyvatelé budou potřebovat pomoci, kontaktovali jejich kolegu, trenéra házené a přítele z Užhorodu Boryse Petrovského, který zůstává na frontě na Ukrajině a bojuje nyní za svou vlast.

Výsledkem je nyní finanční podpora Borysovy rodiny a také pomoc čtyřem mladým házenkářkám, které přijely evakuačním vlakem do Ostravy, a jejichž rodiče taktéž zůstávají na frontě. Lidé v Sokole Poruba nyní dělají vše pro to, aby se tu holky cítily v rámci možností jako doma, mohly u nich trénovat, nevypadly ze sportovního zápřahu, a měly možnost alespoň na chvíli zapomenout na strasti v jejich rodné krajině.

Jejich cílem je adresná finanční sbírka na pomoc konkrétním osobám - právě rodině Boryse Petrovského a pro úhradu základních potřeb čtyřech házenkářek Tey, Olgy, Táni a Máji.  Jelikož jsou v v tomto směru nováčci, jak sami říkají, spojili se senátorem Zdeňkem Nytrou, který jejich aktivitu sám podpořil a zaštítil. Zorganizoval pomoc pro ukrajinské házenkářky a sám také přispěl částkou 40.000 Kč.